fbpx

Ayşe Kısmet

Felsefe Ögretmeni | P4C Eğitmeni | Eğitim Danışmanı

1997 tarihinde Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi.

 

Lise yıllarından itibaren, insanın anlam arayışı, içsel yolculukları konularında okumalar, makale ve hikaye yazımları, tartışmalar, seminerler içinde şekillendi.

Daha üniversite yıllarındayken, kendisini sosyal sorumluluk projelerinde buldu. Önce içinde yer aldığı, daha sonraki yıllarda koordinatör olarak görev aldığı proje konuları, genellikle sokak çocukları, göç, toplumsal cinsiyet eşitliğidir.

 

2001 yılında bir grup kadın arkadaşıyla birlikte AMARGİ KADIN AKADEMİSİ’ni kurdu. Amargi’de toplumsal cinsiyet konulu pek çok projeyi yürütürken, aynı konulu farkındalık ve bilinç yükseltme eğitimleri verdi. Amargi Kadın Akademisi’nde çalışmalar yürütürken, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Kadınlarla Dayanışma Vakfı gibi kadın sivil toplum kuruluşlarıyla, ortak çalışmalarda bulundu.

2007’den itibaren, kamu kurumunda felsefe grubu öğretmenliği yaptı.

 

2011 – 2018 yılları arasına Fransa’da yaşadı ve buradaki eğitim sistemini inceleme şansını yakaladı.

2018’de Türkiye’ye döndükten sonra, KA-DER Kadın Adayları Destekleme Derneği’nde Proje Uzmanı olarak çalıştı. Toplumsal Cinsiyet eğitimleri verdi. Kadıköy Atölye’de P4C Çocuklar İçin Felsefe; Topluluklar İçin Felsefe, Sessiz Kitap, Yaratıcı Okuma eğitimleri aldı.

 

2020 Ocak ayından itibaren ADLER INTERNATİONAL LEARNİNG ACADEMY eğitimlerine katılmaya başladı.

 

Kişilerin kendi potansiyellerini keşfetmeleri yolculuğunda eğitimler ve danışmanlık yapmaktadır.

Bizi Arayın

Merkezimizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.