fbpx

Bireysel Danışmanlık

Antik çağ Yunan’dan itibaren bilinen ve üzerinde çalışılan konu düşüncelerimizdir. Bizi sıkıntıya sokan kişiler ya da olaylar değildir, o kişilere ya da olaylara ilişkin görüşlerimizdir. Görüşlerimiz bizim doğumumuzdan itibaren başlayan bir süreç içinde gelişip zihnimize yerleşmiş olduğu için farkında olmadan bizim gerçekliğimiz olmuştur. Bazıları işe yarar olsa da çoğunluğu hiçbir işe yaramaz ve bizim acı çekmemize hizmet eder. Ancak biz bunun farkında değilizdir.

 

Ne zaman ki görüşlerimizi sorgulamaya başlarız, içimizdeki huzura hızla yaklaşırız. Böylece geçmişe bakarken pişmanlık duymayı bıraktığımız gibi geleceğe bakarken de endişe duymayı bitiririz. Yanlış düşünce ve görüşlerimizin esiri olmaktan çıktığımızda özgürlüğü bütün hücrelerimizde hissetmeye başlarız.

 

“İyi ya da kötü olan hiçbir şey yoktur. Düşüncemiz şeyleri iyi ya da kötü kılar.” William Shakespeare

 

İnsanlığın bütün sorunları üç ana başlık altında toplanır. Maddi sorunlar (para kazanma, iş bulma, iflas etme, ev alma vs), ilişki sorunları (sevgili, eş, akraba, çocuk, komşu ile vs) ve sağlık sorunları. Düşüncelerinizi sorgulamaya başladığınızda sizi rahatsız eden konunun da kendiliğinden iyileşmeye başladığını göreceksiniz. Düşüncelerinizin ve yaşadıklarınızın iyileşmesi eş zamanlıdır. Düşüncelerimizi sorgulama yöntemi olarak The Work – Byron Katie, kendimizi tanıma yöntemi olarak Teatral Canlandırma – Yasemin Conker kullanılmaktadır.

 

Yasemin Conker ile birlikte yapacağınız çalışma sonucu siz de bu yöntemlere vakıf olarak kendi kendinize çalışma yapabileceksiniz. Çalışmaları bireysel ya da grup içinde yapabilirsiniz.

 

“Bizi Sıkıntıya Sokan Nesneler Değil, O Nesnelere Ilişkin Görüşlerimizdir.”

Epiktetos

Randevu Alın

Bireysel Danışmanlık randevusu almak için iletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Bizi Arayın

Merkezimizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.