fbpx

Deniz Sarısoy Yıldırım ile İLETİŞİMDE FARKINDALIK: Çocukları Anlamanın 4 Adımı ebeveynler, çocuklarla ilgilenen yetişkinler ve içindeki çocukla ilgilenmek isteyenler için; 4 haftalık bir programdır.

 

4 hafta süren programda katılımcılar şunları öğrenir.

 

 • Gördüklerin, duydukların, hissettiklerin karşısında fiziksel sinyallerinin farkında olma, bedeninde yarattığı duyguyla birlikte bunların altında yatan ihtiyacını keşfetme becerisini geliştirmek.
 • İlişkide olduğun bireylerin (çocuğunun/çocukların, içindeki çocuğun, partnerin vb…) duygu, düşünce, bedensel tepkilerini fark etme ve bunların altında yatan ihtiyacı keşfetmek.
 • Tüm bunları eyleme geçirebilmek için seçeneklerim neler olabilir.

 

Katılımcılar her hafta bir modül alırlar ve 4. hafta sonunda programı tamamlarlar.

 • Her modül 3 saat sürmektedir.
 • Program ücreti her hafta 300 TL olmak üzere toplam 1200 TL’dir.

 

İletişimde Farkındalık Programı, İstanbul – Kadıköy’de bulunan merkezimizde verilmektedir. İstanbul dışında yer alanlar için ise programlara Skype ile katılım mümkündür.

Program Tarihleri

14 Şubat 2020 - Cuma
12:00 - 15:00
1. Hafta
21 Şubat 2020 - Cuma
12:00 - 15:00
2. Hafta
28 Şubat 2020 - Cuma
12:00 - 15:00
3. Hafta
6 Mart 2020 - Cuma
12:00 - 15:00
4. Hafta

Kontenjan dolmadan bir an önce kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Yeni tarihler için sitemizi düzenli olarak ziyaret edebilirsiniz veya sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

 

HER MODÜLÜN İÇERİĞİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN SAYFANIN AŞAĞISINA KAYDIRIN

 

Adres: Eğitim mahallesi Adım sokak Royal Center 17/8 Kadıköy.

[KONUM İÇİN TIKLAYIN]

Kayıt Yaptırın

İletişimde Farkındalık Programına kayıt yaptırmak için iletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Bizi Arayın

Merkezimizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Program İçeriği:

1.HAFTA: ÇOCUĞU DİNLEMEK Mİ? DUYMAK MI?

Çocukların en çok istediği şey duyulmaktır. Çocukları dinlerken alışkanlık haline gelmiş otomatik tepkiler vermekten çıkıp ne algıladığımızın, ne hissettiğimizin ve ne istediğimizin farkında olma temeline dayalı bilinçli cevaplara dönüştüreceğimiz yaklaşımları deneyimleyeceğiz.

2.HAFTA: ÇOCUĞA SINIRLARI KORUYARAK NASIL ’’HAYIR’’ DERİM?

Hayatın hızı arttıkça başarma ve daha fazlasına sahip olma baskısı tüm zamanların tepe noktasında. İşte tam da bu tepe noktasında otomatik pilottan çıkıp değerlerimize uygun seçimi yapabilmek nasıl mümkün?

3.HAFTA: ÖDÜN VERMEDEN UZLAŞMAK;

Sana söyleneni yapmak zorundasın!

Cevap verme!

Kaç kere söylemem lazım!

İletişim çocuklar ve yetişkinler arasında yaşanan dinamik bir süreçtir. Dürüst olarak yaşamanın getirdiği canlılık ve neşe hissine; ders vermeden, vaaz çekmeden ya da istediğimizi yaptırmaya çalışmadan nasıl ulaşabiliriz.

4.HAFTA: ROLLERİMİZDEN İNSANLIĞA;

Yaşam içerisinde edindiğimiz rollerin (ebeveyn, öğretmen, yönetici, yetişkin vs..) etiketlerinden sıyrılıp insanlığımızla buluştuğumuzda korku, suçluluk, utanma ya da mecburiyetten değil, hayata katkıda bulunma arzusundan harekete geçmek nasıl mümkün?

Oyun Zamanı Programı

Eğer 3-6 yaş arası çocuğunuz varsa sizinle birlikte onları da Oyun Zamanı Programı’na getirebilirsiniz.

 

Oyun Zamanı; siz ebeveynler programınızı tamamlarken çocuklarınızın yanı başınızda keyifli vakit geçirebileceği, çocuklarınızı destekleyici bir oyun-aktivite programıdır. Çocuklarınıza bu süreçte bir oyun ablası eşlik eder.

 

Oyun Zamanı Programı’nın ana amacı oyun – aktivite olsa da, kurulan oyunlar ve yaşa uygun hazırlanan aktivitelerle çocuğunuzun;

 • Büyük-küçük kas koordinasyonu gelişir,
 • Dinleme ve kendini ifade edebilme yeteneği gelişir,
 • Kavramları öğrenir, rol yapma becerisi gelişir,
 • Yeni kelimeler keşfeder, hayal güçleri genişler ve ayrıca
 • Sosyal çevre edinir ve bu çevrenin getirisi olan sıra bekleme, paylaşma, iş birliği yapma gibi davranışları deneyimlemiş olurlar.

 

Kısacası onlar oynayarak öğrenirler ve bundan inanılmaz bir keyif alırlar. Eğer sizin de 3-6 yaş arası çocuğunuz var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Oyun Zamanı Programı ücreti haftalık 150 TL olmak üzere toplam 600 TL’dir.

Kayıt Yaptırın

İletişimde Farkındalık Programına kayıt yaptırmak için iletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Bizi Arayın

Merkezimizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

İLETİŞİMDE FARKINDALIK: Çocukları Anlamanın 4 Adımı

Deniz Sarısoy Yıldırım bu programda dünyaca ünlü Eline Snel, Marshall Rosenberg ve Alfred Adler’in geliştirdiği sistemlerinden paylaşımlar yapar.

 

Bu hocalar ve sistemleri;

 • Eline Snel – Çocuklar için Mindfulness
 • Marshall Rosenberg – Şiddetsiz İletişim
 • Alfred Adler – Profesyonel Koçluk

 

Mindfulness: Her insanın ve çocuğun özel bir şekilde dikkatli olma kabiliyetini, her anın içinde tepki gösterme dürtüsünün bilinciyle, arkadaşça bir hal ve yargısız bir şekilde mevcut olmayı öğretir.

 

Kendi hislerine, düşüncelerine ve fiziksel sinyallerine farkındalık getirme becerisini geliştirmek.

 

İlişkide olduğun bireylerin (çocuğunun/çocukların, partnerinin vb) hislerini, düşüncelerini ve fiziksel sinyallerini fark etme.

 

Şiddetsiz İletişim: Amerikalı psikoterapist Marshall Rosenberg’in geliştirdiği; bize dikkatle gözlem yapmayı bizi etkileyen ortam şartlarını ve davranışlarını belirleyebilmeyi öğretir.

 

Yargılanma ve eleştirilme karşısında ortaya koyduğumuz savunma, geri çekilme ya da saldırma alışkanlıklarımızın yerini alır; kendimizi ve başkalarını hem de niyet ve ilişkilerimizi yeni bir açıdan algılamamızı sağlar.

 

Direnç gösterme, savunmaya geçme ve şiddet içeren tepkiler en aza iner. Teşhis etmeye çalışmak ve yargılamak yerine gözlemleri, hissedilenleri ve ihtiyaçları açıklığa kavuşturmaya odaklanırsak şefkatimizin derinliğini de keşfederiz.

 

Koçluk: Duygu ve düşüncelerimizi toplumdan izole etmeden, çevresel faktörleri hesaba katarak irdeleyen yaklaşım modelidir. İnsan bir aile üyesi olarak toplumun bir parçası olduğu her an karmaşık ilişkiler ağına dahildir. Tüm bu ilişkiler içerisinde zaman zaman gerçek kimliğimizi ortaya koyarak hayatımızı kendi sınırlarımızla yaşamak ile toplumun yüklediği rollerimizi gerçekleştirmek arasında sıkışırız. Tam da sıkıştığımız bu noktada liderliği elimize alarak seçimler yapabilme becerisini geliştirmek.

Kayıt Yaptırın

İletişimde Farkındalık Programına kayıt yaptırmak için iletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Bizi Arayın

Merkezimizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.