fbpx

Saide Saliha Nur Ecevit

Aile Danışmanı ve Psikolog

Fatih Üniversitesi’nde Psikoloji okudu. Üniversite 2. yılında çift ana dal programı ile İngilizce Öğretmenliği bölümünü de okumaya başlayarak, 2015 yılında yüksek onur öğrencisi olarak hem Psikoloji hem de İngilizce Öğretmenliği lisans derecelerini almaya hak kazandı.

 

2018 yılında Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’na katılarak Aile Danışmanı ünvanını aldı.

 

Psikoloji alanındaki stajını lisans öğrenimi devam ederken Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı. Lisans Eğitimi’ni tamamladıktan sonra çalışma hayatına lise düzeyinde İngilizce Öğretmeni olarak Özel Şefkat Lisesi’nde başladı. Bir yılın sonunda psikoloji alanında uzmanlaşmak niyetiyle yüksek lisans eğitimi için öğretmenlik görevinden ayrıldı.

 

Saide Saliha Nur Ecevit, psikolojinin yanında farklı kültür ve dillere olan ilgisi sebebiyle lisans öğrenimi boyunca çeşitli ülkelere seyahat etti. İlk olarak 2010 yılında Amerika’nın Delaware Eyaleti’nde bulunan University of Delaware, English Language Institute’de yoğunlaştırılmış İngilizce Dili Eğitimi Programı’na katıldı. 2012 yılında Erasmus Summer Internship programı ile Luton, İngiltere’de bulunan University of Bedfordshire Psikoloji Bölümü’nde 3 ay boyu stajyer olarak çalıştı. 2014 Güz Dönemi’nde Exchange Student olarak Seoul, Güney Kore’de bulunan Chung Ang University’de öğrenim gördü. Mart 2017’de tekrar Seoul, Güney Kore’ye gitti ve Ewha Womans University, Ewha Language Center’da Yoğunlaştırılmış Korece Dili Eğitimi Programı’na katıldı.

 

İngilizce’nin yanında akıcı olarak Korece konuşabilmekte, bir yandan da Japonca, Fransızca ve İspanyolca dillerine çalışmaya devam etmektedir.

 

Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Programı’nda okumakta olup, tez çalışmalarını yürütmektedir. Aynı zamanda Kartal Belediyesi’ne bağlı Uğurmumcu Kültür Merkezi’nde gönüllü psikolog olarak da danışan görmektedir.

 

Yasemin Conker Aile Danışmanlığı Merkezi’nde bireysel terapinin yanında çift terapisi ile aile terapisi hizmetlerini vermektedir.

 

AİLE DANIŞMANLIĞI ÜCRETİ 450 TL

BİREYSEL DANIŞMANLIK ÜCRETİ: 300 TL

Randevu Alın

Saide Saliha Nur Ecevit’den randevu almak için iletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Bizi Arayın

Merkezimizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.