fbpx

Yasemin Conker

Aile Danışmanı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Sonraki yıl içinde Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını bitirdi.

 

Okumaya olan merakı onun psikoloji ve nöroloji alanlarında geniş açılar yakalamasına yardım etti.

 

Dünyayı gezmek, farklı kültürleri tanımak ve uzun yıllar süren ticaret ve iş hayatı onun içsel dünyasını renklendirdiği halde çocukluk ve gençlik dönemlerinin zorlukları zamanla birikti ve hayat gittikçe çetrefilleşti.

 

Çok zorlandığı bir noktaya geldiği 2000’li yılların başında kendini incelemeye başladı.

 

Doğal halimizin sağlıklı, bolluk ve iyi ilişkiler içinde olduğunu gözlemledi. Kendini iyileştirdikçe başkalarına da dokunmak istediğini fark etti.

 

“Sonunda anladım ki; herkes kendisi için olan en uygun yöntemi bulabilir ve kendisini iyileştirebilir; potansiyelini artırabilir, hayatını neşe ve huzur içinde yaşayabilir.”

 

Yaptığı Ana-Baba Motivasyonu eğitimlerinde ebeveynlerin ve çocuklarının karakterleri doğrultusunda nasıl bir yol izleyeceklerini bulmalarına, bireysel ya da toplu bazda yardımcı olmaya devam ediyor.

Çeşitli dernek, vakıf, lise, üniversite ve hapishanelerde seminerler verdi.

1976 yılında kızı ve 1980 yılında oğlu dünyaya gelen Yasemin Conker, çocukları konusunda şöyle diyor:
“Çocuklarıma tam zamanlı annelik yaparak onları çok iyi yetiştirdiğimi sandım. Bugün onlar da kendi çocuklarını yetiştirmeye çalışıyorlar ve çok yoruluyorlar. Onlara baktığımda vaktiyle kendi yaptığım hataları çok net görebiliyorum ama bana soru sormadıkları sürece bir şey söylememeye, onlara akıl vermemeye özen gösteriyorum. Çünkü akıl vermenin HİÇ BİR işe yaramadığını biliyorum.”

 

İçimdeki Yolculuk 1, 2, 3 adında 3 tane kitap yazdı.

 

2016 Kasım’da İYİ OLDUM adlı kitabı çıktı.

 

Kitap sürecinin kendisine kattıklarını şu şekilde dile getiriyor:
“Uyguladığım yöntemlerle eski ben adeta öldü, yerine yepyeni birisi doğdu. Eskiden sinirli, acılı, öfkeli, hasta, geçimsiz ve yorgun biriyken şimdi hayattan zevk alan, yaşama sevinciyle dolu; neyi, ne zaman, nasıl ve ne kadar yapması gerektiğini sezebilen, insan ilişkilerinde sevgi ve saygıyla zihnen, bedenen ve ruhen sağlıklı birisi oldum.”

AİLE DANIŞMANLIĞI ÜCRETİ 450 TL

BİREYSEL DANIŞMANLIK ÜCRETİ: 400 TL

Randevu Alın

Yasemin Conker’den randevu almak için iletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Bizi Arayın

Merkezimizi 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.